Sagatavota izvērtēšanas standartu sākotnējā versija

Latvijas izvērtētāju asociācija sagatavojusi izvērtēšanas standartu sākotnējo versiju. Standartu uzmetums tiek izskatīts trīs diskusiju ciklā, iesaistot izvērtētājus, izvērtējumu pasūtītājus un īstenotājus, radniecīgo profesiju pārstāvjus un izvērtējumu lietotājus.

Izvērtēšanas standarti ir ekspertu kopīgi definēti pamatprincipi, kuru īstenošana ļauj paaugstināt izvērtēšanas kvalitāti (JCSEE, 2010, p. 292). Standarti kalpo par profesionālas rīcības mērauklu un orientieri izvērtētājiem, pasūtītājiem, izvērtējumu dalībniekiem un lietotājiem. Standarti palīdz nodrošināt un attīstīt izvērtēšanas kvalitāti, virzīt nozares profesionālo dialogu, kalpo par orientieri plānojot un veicot izvērtējumus, izvērtēšanas apmācībā un tālākizglītībā, kalpo par atskaites punktu metaizvērtējumiem un nodrošina caurskatāmību.

Vienoti izvērtēšanas standarti un ētikas principi tiek izstrādāti Latvijas valsts budžeta finansētās programmas  “NVO fonds” projektā “Latvijas Izvērtētāju asociācijas darbības stiprināšana izvērtēšanas kultūras attīstīšanai Latvijā”. Projekta mērķis ir stiprināt biedrības “Latvijas Izvērtētāju asociācija” kapacitāti un veiktspēju izvērtēšanas kvalitātes un īstenošanas prakses pilnveidošanai Latvijā, lai veicinātu sabiedrības līdzdalību rīcībpolitikas veidošanas un lēmumu pieņemšanas procesos un sekmētu datos un pierādījumos balstītu priekšlikumu un politikas iniciatīvu izstrādi.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

0 Komentāri
Pievienot Komentāru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *