Noslēdzas projekts uzraudzības, izvērtēšanas un mācīšanās pieejas attīstīšanai Latvijā

Latvijas izvērtētāju asociācija noslēdz projekta “Latvijas Izvērtētāju asociācijas darbības stiprināšana uzraudzības, izvērtēšanas un mācīšanās pieejas attīstīšanai Latvijā” īstenošanu.

Projekta ietvaros tika īstenotas dažādas aktivitātes ar mērķi stiprināt biedrības “Latvijas Izvērtētāju asociācija” kapacitāti un veiktspēju izvērtēšanas kvalitātes un īstenošanas prakses pilnveidošanai Latvijā, īpašu uzmanību pievēršot uzraudzības, izvērtēšanas un mācīšanās pieejas attīstīšanai Latvijā.

Mācibu programmas saturs

Izveidota mācību programma NVO ar mērķi stiprināt nevalstiskā sektora zināšanas izvērtēšanas jomā, tādējādi veicinot NVO kapacitāti un veiktspēju. Īpaša vērība mācību programmā tika pievērsta  uzraudzības, izvērtēšanas un mācīšanās pieejas pielietošanai projektu un programmu īstenošanai, pakalpojumu novērtēšanai vai organizāciju attīstības stratēģiju izvērtēšanai.

Mācību programmas apjoms ir 32 stundas, kas iekļauj gan lekcijas un seminārus, gan arī patstāvīgo darbu, lasot materiālus un skatoties īsus video sižetus, kā arī strādājot pie uzdevumiem. Projekta noslēgumā izstrādātā mācību programma tika publicēta, izmantojot Moodle platformu, un pieejama ikvienam interesentam.  Š.g. oktobrī mācību programma tika izmēģināta ar vismaz 45 unikālām personām – vietējo rīcības grupu pārstāvjiem (NVO vadītāji, projektu vadītāji un koordinatori, citi interesenti) – sadarbībā ar biedrību Latvijas Lauku forums.

Notika izvērtētāju, izvērtējumu pasūtītāju un lietotāju informēšana par izvērtēšanas jomas aktualitātēm un biedrība līdzdarbojās rīcībpolitikas veidošanas un lēmumu pieņemšanas procesos. Tika organizēta biedru kopsapulce un sanāksmes biedrības darba plānošanai, kā arī sagatavots viens projekta pieteikums, lai piesaistītu papildu finansējumu biedrības attīstībai.

Projekts tika īstenots no 2022. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 31. oktobrim Latvijas valsts budžeta finansētajā programmā “NVO fonds”.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

0 Komentāri
Pievienot Komentāru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *