Latvijas Izvērtētāju asociācija uzsāk izmēģinājuma veidā īstenot mācību programmu NVO

Šī gada 3. oktobrī Latvijas Izvērtētāju asociācija izmēģinājuma veidā uzsāka tiešsaistē īstenot mācību programmu NVO ar mērķi stiprināt nevalstiskā sektora zināšanas izvērtēšanas jomā, tādējādi veicinot NVO kapacitāti un veiktspēju.

Programmas īstenošana ilgs 4 nedēļas un notiks sadarbībā ar Latvijas Lauku forumu, kas apvieno Latvijas lauku nevalstiskās organizācijas, lai veicinātu Latvijas lauku (vietējo) teritoriju ilgtspējīgu attīstību. Latvijas Lauku forumā darbojas 84 organizācijas (NVO) – 36 biedri un 48 asociētie biedri.

Īpaša vērība mācību programmā tiks pievērsta  uzraudzības, izvērtēšanas un mācīšanās pieejas pielietošanai projektu un programmu īstenošanai, pakalpojumu novērtēšanai vai organizāciju attīstības stratēģiju izvērtēšanai. Šī pieeja ir ļoti piemērota izmantošanai nevalstiskajā sektorā, jo fokusējās uz ieinteresēto pušu līdzdalību un kopīgu mācīšanos vienota mērķa sasniegšanai.

Mācību programams sagatavošana notiek projekta “Latvijas Izvērtētāju asociācijas darbības stiprināšana uzraudzības, izvērtēšanas un mācīšanās pieejas attīstīšanai Latvijā” (līguma Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/014/32) ietvaros. Projekta mērķis ir stiprināt biedrības “Latvijas Izvērtētāju asociācija” kapacitāti un veiktspēju izvērtēšanas kvalitātes un īstenošanas prakses pilnveidošanai Latvijā, īpašu uzmanību pievēršot uzraudzības, izvērtēšanas un mācīšanās pieejas attīstīšanai Latvijā.

Projekta ietvaros tiks īstenotas šādas aktivitātes: izvērtēšanas kvalitātes stiprināšana Latvijā, sagatavota un īstenota mācību programma NVO ar mērķi stiprināt nevalstiskā sektora zināšanas izvērtēšanas jomā, līdzdalība rīcībpolitikas veidošanas un lēmumu pieņemšanas procesos, izvērtētāju, izvērtējumu pasūtītāju un lietotāju informēšana par izvērtēšanas jomas aktualitātēm, NVO administratīvais atbalsts pamatdarbības nodrošināšanai un finansējuma piesaistes aktivitātes.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

0 Komentāri
Pievienot Komentāru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *