Interaktīva spēle ES fondu Konsultatīvās izvērtēšanas darba grupas dalībniekiem

2018.gada 18.decembrī LATES sadarbībā ar FM Izvērtēšanas nodaļu vadīja izvērtēšanas kapacitātes paaugstināšanas semināru ES fondu Konsultatīvās izvērtēšanas darba grupas dalībniekiem. Spēles mērķis bija radīt iespēju izvērtējumu pasūtītājiem kopīgi ar izvērtētājiem pārdomāt problēmas, kas rodas izvērtējumu gaitā un noteikt vairākas atšķirīgas stratēģijas, kas ļautu novērst šādu problēmu rašanos.

mērķis ar šautriņām
Photo by Marc A on Unsplash

Izvērtēšanas kapacitātes paaugstināšanas seminārs ES fondu Konsultatīvās izvērtēšanas darba grupas dalībniekiem tika veidots kā interaktīva izvērtēšanas spēle «Labākā atbilde». Spēlē divas komandas, kuras veidoja izvērtējumu pasūtītāji kopīgi ar izvērtētājiem, izvēlējās labāko stratēģiju kā risināt konkrētas izvērtējumu vadības problēmsituācijas. Spēlē iekļautās situācijas aptvēra visu izvērtējuma dzīves ciklu sākot ar izvērtējumu plānošanu līdz pat rezultātu izmantošanai. Visas aplūkotās situācijas balstījās konkrētos gadījumos, kas saistīti ar problēmām iepirkumos, datu nodrošināšanu, sadarbību ar izvērtētājiem, rezultātu kvalitātes nodrošināšanu un to tālāku izmantošanu lēmumu pieņemšanā.

Spēle ļāva izvērtējumu pasūtītājiem un izvērtētājiem paraudzīties uz problēmām no dažādiem skatu punktiem, konstatējot, ka abu pušu problēmas nereti ir ļoti līdzīgas, neraugoties uz atšķirīgajām pozīcijām. Spēles dalībnieki vienojās secinājumā, ka lielāko daļu problēmu varētu novērst izvērtējumu plānošanas posmā, kā arī kritiski svarīga ir abu pušu aktīva un produktīva līdzdarbība izvērtējuma gaitā.

0 Komentāri
Pievienot Komentāru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *