2015 – Starptautiskais izvērtēšanas gads

Apvienoto Nāciju Organizācija sadarbībā ar izvērtētājiem no visas pasaules 2015.gadu ir pasludinājusi par Starptautisko izvērtēšanas gadu! Šo lēmumu iniciējusi izvērtētāju kopiena visā pasaulē virknē izvērtēšanas konferenču, kas notika 2013. un 2014.gadā.

2015.gads deklarēts par Starptautisko izvērtēšanas gadu ANO rezolūcijā ‘Capacity Building for the Evaluation of Development Activities at the Country Level‘, ko ANO Ģenerālā Asambleja apstiprināja 2014.gada 19.decembrī. Šai rezolūcijā ANO dalībvalstis tiek aicinātas stiprināt to izvērtēšanas kapacitāti un ziņot par veikto progresu 2016.gadā.

Starptautiskais izvērtēšanas gads tiek atzīmēts visā pasaulē. Starptautiskā izvērtēšanas gada lāpa simboliski tiek nodota no vienas valsts otrai, īstenojot dažādas, ar izvērtēšanas kapacitāti saistītas iniciatīvas un pasākumus.

Kā Latvijas izvērtētāju asociācija piedalās Starptautiskā izvērtēšanas gada aktivitātēs?

1. Ar šo mājas lapu, kas uzsāk savu darbību 2015.gadā. Mēs ceram, ka www.izvertesana.lv kļūs par vietu, kur satikties izvērtētājiem, izvērtējumu pasūtītājiem, izvērtējumu lietotājiem un ikvienam interesentam, lai kopīgi diskutētu, apmainītos ar zināšanām, pieredzi un resursiem, kopīgi veicinot izvērtēšanas kultūras attīstību un izaugsmi Latvijā.

2. Turpinot uzsāktās diskusijas par Izvērtēšanas standartiem – izvērtēšanas kvalitātes atskaites punktu un mērauklu.

3. Popularizējot Starptautisko izvērtēšanas gadu.

Kā Tu personīgi vari piedalīties Starptautiskā izvērtēšanas gada aktivitātēs?

1. Seko līdzi Starptautiskā izvērtēšanas gada aktualitātēm un piedalies pasākumos! Detalizēta informācija par pasākumiem atrodama ŠEIT. N.B. Virkne pasākumu ir pieejami virtuāli.

2. Piedalies debatēs par globālo izvērtēšanas darba kārtību 2016-2020! Eiropas izvērtētāju asociācija aicina Eiropas izvērtētājus izteikt savu viedokli ŠEIT.

3. Kļūsti par izvērtēšanas aizstāvi un popularizētāju! Lai kas Tu arī nebūtu, Tu vari savā ikdienas darbībā dalīties savās zināšanās un pieredzē par izvērtēšanu un mudināt pielietot izvērtējošu domāšanu lēmumu pieņemšanā.

4. Atbalsti Latvijas izvērtētāju asociāciju, kļūsti par tās biedru un aicini arī citus!

0 Komentāri
Pievienot Komentāru