Aicinām uz pētījuma ‘The Institutionalisation of Evaluation in Europe’ rezultātu prezentāciju un diskusiju

Pirmdien, 29.jūnijā plkst. 15:00 Latvijas izvērtētāju asociācija aicina uz globāla salīdzinošā pētījuma ‘The Institutionalisation of Evaluation in Europe’ rezultātu prezentāciju un diskusiju tiešsaistē, asociācijas Facebook lapā. Klausītāji tiks iepazīstināti ar galvenajiem secinājumiem no nesen publicētā globālā salīdzinošā pētījuma par izvērtēšanas kultūras attīstību Eiropā.

Pētījuma izstrādi koordinē Izvērtēšanas centrs CEval (Center for Evaluation, CEval) no Vācijas. 2020.gada maijā izdevniecība Palgrave Macmillan ir publicējusi pirmo pētījuma sējumu, kas veltīts Eiropai. Tajā ietverta analīze par 16 Eiropas valstīm, tostarp Latviju. Kopumā plānotas četras grāmatas aptverot Eiropu, Ziemeļ- un Dienvidameriku, Āfriku, Āziju un Austrāliju. Latvija ir pirmo reizi iekļauta šādos pētījumos, kas ļauj daudzpusīgi salīdzināt izvērtēšanas attīstību Latvijā ar citām valstīm.

Pētījuma vadītājs Prof. Dr. Volfgangs Meiers sniegs pārskatu par projektu, tā teorētisko un metodoloģisko struktūru, kā arī iepazīstinās ar salīdzinošiem rezultātiem Eiropas griezumā. Pētījumā analizēta izvērtēšanas izplatība, loma un pielietojums valstu politiskajās sistēmās, sabiedrībā (sociālajās sistēmās) un izvērtētāju vidē (profesionalizācijas sistēma).

Starptautiskās izvērtēšanas sadarbības organizācijas IOCE izpildkomitejas sekretāre un Polijas izvērtētāju asociācijas valdes locekle Veronika Felcis iepazīstinās ar būtiskākajiem secinājumiem no Polijas gadījuma analīzes, kā arī sniegs ieskatu izvērtēšanas kapacitātes stiprināšanas starptautiskās iniciatīvās.

Latvijas izvērtētāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Krišjānis Veitners iepazīstinās ar galvenajiem secinājumiem, kas raksturo izvērtēšanas institucionalizācijas līmeni Latvijā un galvenajiem šķēršļiem.

Pasākuma noslēgumā pētnieki aicina piedalīties diskusijā par izvērtēšanas attīstību un lomu sabiedrības attīstības procesos. Pasākumā īpaši aicināti piedalīties izvērtētāji, politikas plānotāji un analītiķi, pētnieki, nevalstisko organizāciju pārstāvji un studenti.

Dalībnieki

Prof. Dr. Volfgangs Meiers (Wolfgang Meyer) ir Zārlandes universitātes, Vācijā profesors un asociētais profesors Ugandas Tehnoloģiju un vadības universitātē, Kampalā, Ugandā. Viņš ir Izvērtēšanas centra (Center for Evaluation, CEval) direktora vietnieks, Vācijas izvērtētāju asociācijas (DeGEval) dibinātājloceklis, sociologs ar specializāciju empīriskajās metodēs un izvērtēšanas speciālists vides, darba tirgus un reģionālās attīstības jomās.

Veronika Felcis ir Starptautiskās izvērtēšanas sadarbības organizācijas IOCE izpildkomitejas sekretāre un staptautiskās iniciatīvas Evalpartners izpildkomitejas locekle. 2014. gadā viņa kļuva par Polijas Izvērtētāju asociācijas prezidenti. Kopš 2017. gada viņa ir Eiropas izvērtētāju asociācijas valdes locekle.

Krišjānis Veitners ir neatkarīgs izvērtēšanas un uzraudzības eksperts. Viņš ir ieguvis maģistra grādu izvērtēšanā Zārlandes universitātē Vācijā. Viņa galvenās pētniecības intereses ir izvērtēšanas kapacitātes veidošana, publisko programmu un politiku izvērtēšana. Viņš ir Latvijas izvērtētāju asociācijas valdes priekšsēdētājs un Eiropas izvērtētāju asociācijas biedrs.

Sīkāka informācija par pētījumu: www.izvertesana.lv un https://www.palgrave.com/gp/book/9783030322830

0 Komentāri
Pievienot Komentāru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *